Jdi na obsah Jdi na menu
 


Popis filmu

Isabella ,,Bella‘‘ Swanová slaví své 18-té narozeniny s jejím přítelem Edwardem a jeho upíří rodinou. Zatímco rozbaluje své dárky se řízne o balící papír. Ačkoli Cullenovi nepijí lidskou krev, tak Jasper neodolá a zaútočí na Bellu. Edward ji sice v tu chvíli zachrání, ale v domění, že je s ním ve stálém nebezpečí se s ní rozchází a odchází i se svou rodinou z Forks. Bella má velké deprese a trpí. Snaží se utěšit a hodně času tráví s rodinným přítelem Jacobem Blackem. Jacob se jí snaží pomoci. Bella brzy zjišťuje že, když se dostane do nebezpečných situací, tak slyší Edwardův hlas.

Začne vyhledávat nebezpečí jako je třeba jízda na motorce. Mezi tím Jacob zjišťuje, že legendy jeho předků nejsou jen staré strašidelné rodinné historky. Jacob a jeho kamarádi z kmene Quileutů jsou opravdoví vlkodlaci, kteří se v blízkosti upíra ve vlkodlaka opravdu promění, aby mohli svůj kmen chránit. Bella tajemství Jakoba a jeho smečky však brzy odhalí. Vlkodlaci musí Bellu chránit před Viktorií, která se vrátila, aby pomstila svého druha Jamese, kterého zabil Edward.

Vlkodlaci zabijí Laurenta, který se snaží zaútočit na Bellu, ale Victorie opět uprchne. Jednou, když chce Bella opět slyšet Edwardův hlas, zkouší skočit z vysokého útesu do vody. Chytne ji však silný proud a začne se topit a toto uvidí i ve své vidině do budoucnosti Edwardova sestra Alice. Alice předpokládá, že je Bella mrtvá a spěchá do Forks. Co však ve své vidině neviděla byl Jacob, který Bellu zachránil.

Alice totiž nevidí ve svých vizích do budoucnosti vlkodlaky. Po příjezdu domů Bella zjistí, že je u nich Alice. Chce se vrátit zpět, Bella ji však přemlouvá, aby pár dnů zůstala. Alice zjišťuje, že Bella je na tom mnohem hůř než si myslela a ještě ke všemu se ji pokoušeli zabít Laurent s Victorií a kamarádí se s vlkodlaky. Při návštěvě Belly Jacob zvedne telefon a řekne dotyčnému, že Charlie je na pohřbu a zavěsí. Alice s Bellou zjišťují, že telefonát byl od Edwarda, který si myslí, že se Bella při skoku z útesu zabila a že míří přímo do Itálie, kde se chce nechat zabít nejmocnější (královskou) rodinou upírů Volturiovými. Bella s Alicí se okamžitě rozhodnou vydat se za ním, aby se ho pokusily zachránit…

 


 

 

Volturiovi

ARO

Celé jméno: Aro Obrazek

Stav: Vampire

Skupina: Volturi sabat 

Datum narození: kolem roku 1300 př. nl

Datum transformace: neuvedeno

Speciální schopnosti: Schopnost přečíst každý myslel, že někdo někdy pouhým dotykem prstu

"Miluju šťastný konec. Oni jsou tak vzácné. "

Popis znaku:

Aro je vůdce Volturi. Sofistikovaný, uhlazený upír. Cílem je zaměstnat Edward a Alicei. Edward odmítá žádost musí být zabit. Vidí potenciál v Bella měla by vstoupit do upírského světa.MARCUS

Celé jméno: Marcus
Obrazek
Stav: Vampire

Skupina: Volturi

Datum narození: kolem roku 1300 př. nl 

Datum transformace: neuvedeno

Speciální schopnosti: vidí sílu vztahů mezi lidmi

"Už víte, co budete dělat, Aro."

Popis znaku:

Marcus je nejvíce odděleny z vůdců Volturi. Ztráta jeho kamarád má v podstatě proměnil ho v zombie v průběhu staletí. Ten je překvapen intenzitou Bella a Edward vztah.JANE

Celé jméno: Jane Obrazek

Stav: Vampire

Skupina: Volturi sabat

Datum narození: neznámé

Datum transformace: neznámé, ale v mladém věku

Speciální schopnosti: schopnost způsobit oslabující bolest se svými myšlenkami

"To může trochu bolet."

Popis znaku:

Jane je vysoce postaveným členem Volturi stráže. Volturi čekali měnit ji a její bratr Alec, než ona byla starší, ale lidé věří-ji a jejího bratra, aby se čarodějnice-pokusil spálit je na hranici, Aro, která donutila k aktu, zatímco dvojčata byly málo více než děti. Jane zkušenosti s bolestí pálení zaživa ji do tvaru účinnou zbraní - ona vyvinula schopnost způsobit obrovskou bolest jiným se jen podívat.
Obrazek
Caius


se narodil kolem roku 1300 př. nl, i když datum jeho transformace a jeho zvláštní pravomocinejsou známy. Ale my víme, že opravdu, ale opravdu chce zabít Bella, Edward, a Alice. A my nebudeme lhát, vypadá docela dobře ma to že má 3300 let.